Dažādu paaudžu robežas zūd jeb kā strādāt un sadarboties veiksmīgi

Šī gada 10.novembrī projekta „No dīvāna līdz sarunu galdam” dalībnieki tikās noslēguma pasākumā Olaines 1.vidusskolā. Noslēguma pasākumā dalībnieki no biedrības “Jāņupes iedzīvotāji”, no biedrības “Iecavas Jauniešu padome”, Olaines jauniešu biedrības “Māk -onis” un Olaines senioru biedrības “Liepas” dalījās ar saviem secinājumiem projekta laikā un citu savas darbības pieredzi.

Būtisks diskusija bija par paaudžu sadarbību un novadu sadraudzību, kas ir būtiski uzlabojusies teritoriāli tuvām organizācijām, kas līdz šim tomēr sadarbojās ļoti maz vai arī to darīja pirmo reizi (piemēram, Jāņupes un Iecavas jaunieši). Projekta laikā virknē aktivitāšu tika secināts, ka kopēja tēma un vēlme atrisināt kādu jautājumu ir spēcīgāka par vecuma barjerām. Tostarp, īstenotajās piemiņas vietu sakopšanas talkās un sapnī par skaistu, sakārtotu un sakoptu Olaines tirgus teritoriju.

Vēl viens jautājums, ko apsprieda pasākuma dalībnieki bija motivācija. Un pārdomas par šo jautājumu rosināja vieslektors, Rūdīšanās skolas dibinātājs Māris Žunda. Veselīgs dzīvesveids ir svarīgs ikvienam cilvēkam gan jaunam, gan senioram, ja ir vēlme aktīvi darboties un sasniegt nozīmīgus mērķus. Viņš lika katram paskatīties uz veselību no pavisam cita skatu punkta. Ja, vēlies pārliecināti uzstāties un pārvaldīt emocijas stresa situācijās, sāc mazgāt rokas aukstā ūdenī un ģērbies plānākās drēbēs. Norūdot ķermeni, tu norūdīsi arī savas emocijas. Patiesi vērtīgi ir apzināties, ka par labu redzi vecumdienās tu vari parūpēties jau šodien. Kādēļ tik daudzi izvēlas nedarīt?

Iedvesmoti no Māra prezentācijas dalībnieki kopīgi atrada vienotus kritērijus ideālai organizācijai: skaidri mērķi, dalībnieku spēja sadarboties, skaidra informācijas apmaiņa gan organizācijas iekšpusē, gan ar plašāku sabiedrību, skaidri sasniegtie rezultāti un pēctecība ir ideālas organizācijas spēks un dalībnieku motivācija tajā būt.

Šis projekts ir sākums ilgtermiņa sadarbībai nakotnē gan ar organizāciju līmenī, gan atsevišķu indivīdu. Tas ir veicinājis biedrības “Jāņupes iedzīvotāji” jauniešu grupas izveidi, sadarbību ar Iecavu un Olaini, rosinājis īstenot vairāk kopīgu aktivitāšu un mācīties no citu pieredzes. Projekts norisinājās laika posmā no 10.jūlija līdz 10.novembrim. Projekta mērķis bija stiprināt visu iesaistītu biedrību darbību, palielinot biedru skaitu un to zināšanas, prasmes dažādu resursu piesaistē un izmantošanā.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību „ Latvijas Pilsoniskā alianse” un Kultūras ministriju projekta „Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā” ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.

 

 

Kulturas ministrija        Latvijas_Pilsoniska_alianse

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>