Jeļenas Kažokas personālizstāde “Pavasari gaidot”

plakatam-—-копия-1100x947No 2018. gada 6. marta līdz 7.aprīlim Olaines Vēstures un mākslas muzejā apskatāma Jeļenas Kažokas personālizstāde “Pavasari gaidot”.

Jeļena Kažoka visiem interesentiem piedāvā sajust pavasari, tā spēku radīt jaunu, krāšņu dzīvības ciklu gleznu un keramikas darbu izstādē, kas Olaines Vēstures un mākslas muzejā atklāta Starptautiskajā sieviešu dienā un noslēgsies Lieldienās.

Izstādes laikā Jeļena aicina apmeklētājus apstādināt ikdienu, iedziļināties un meklēt savas nozīmes darbos:  “Man dvēseliski tuvs mākslinieks P. Klee reiz teica: “Māksla neredzamo padara par redzamo”. Redzamā pasaule ir tikai daļiņa no visuma rutīnas, eksistē daudz apslēpta un mākslinieka uzdevums ir atklāt to ar savu radošumu. Es, izmantojot visas mākslas arsenāla ainaviskajās tehnikas, sarežģītas polifoniskas struktūras, pilnveidojot iemaņu organizēt, nonācu pie abstraktās mākslas, kaut gan ļoti reti savā darbā pilnībā atsakos no attēliem elementu objektīvajā pasaulē.”

Krāsainas ainavas un gleznu izlase ir veidota no darbiem, kas tapuši jau kopš 2007. gada. Māksliniece tos sagatavojusi personālizstādei ar nolūku atspoguļot savas domas par mūsu ikdienu, pārdomām un atmiņām. Muzejā pirmo reizi ir iespēja apskatīt Jeļenas keramikas darbus, kas papildina pavasara tematiku.

 

JEĻENA KAŽOKA

Biogrāfija

Dzimusi 1970. gadā Belzā (ukraiņu: Белз), kas ir pilsēta Ukrainas rietumos, Polijas pierobežā. Latvijā māksliniece ieceļoja 1988. gadā un kopš 2006. gada dzīvo Olaines novadā, Rājumos.

Maģistra grādu glezniecībā ieguvusi 2015. gadā, Latvijas Mākslas akadēmijā veidojot enkaustikas darbus (glezniecības tehnika, kurā kā krāsu pigmentu saistvielu izmanto karstu kausētu vasku) prof. Alekseja Naumova vadībā.

Gleznotāja strādā visdažādākajās tehnikās un stilos, no klasikas līdz abstrakcijai, nemitīgi eksperimentējot ar mākslas veidiem, materiāliem un formām. Viņas darbu klāstā ir keramika (plaknē, 3D), mozaīka (plaknē, 3D, t.sk uz publiskām ēkām un laukumiem) un pat ledus skulptūras.

Savos darbos māksliniece visbiežāk atspoguļo attiecību tēmu, filozofiskas idejas, dabu un tās mijiedarbību ar cilvēku, ikdienas rutīnu un tās atveidi. J. Kažokas darbi ir bijuši eksponēti Rīgā, Kandavā, Kuldīgā, Talsos, Liepājā, Ikšķilē, Valmierā, Vroclavā (Polija), Dolsk (Polija), Fabero (Spānija) un citviet.

 

Pievienot komentāru

Ziņot par
avatar
wpDiscuz