Bērni aizrautīgi mācās samazināt un šķirot atkritumus

Atgādinot, ka bērni ir tie, kas veidos mūsu nākotni, jāatceras, ka jau tagad ir jomas, kurās no bērniem varam pamācīties. “Bērni ir pārsteidzoši ieinteresēti un zinoši atkritumu šķirošanā. Jau tagad ir vairāki piemēri, ko ikdienā varu no viņiem pārņemt, vecākiem atliek tikai ieklausīties,” tā nometņu aktivitāšu vadītāja Liene Johansone.

Projekts “Šķiro mazs un liels” ar bērniem un pusaudžiem tikās dažādos veidos. Visu trīs novadus pirmsskolas izglītības iestādēs tika organizēts darbu konkurss, kas rosinātu arī pieaugušos aizdomāties par šķirošanas nozīmi — darbu veidošanā tika izmantoti otrreizējie materiāli. Aktīvajām pirmsskolas izglītības iestādēm par iesaistīšanos tika piešķirtas attīstošās rotaļlietas un grāmatas, kas arī turpmāk palīdzētu attīstīt bērnu interesi par dabu.

Olaines novada PII "Zīle" darbiņi

Olaines novada PII “Zīle” darbiņi

Ozolnieku novada PII darbiņi

Ozolnieku novada PII darbiņi

Ozolnieku novada PII darbiņi

Ozolnieku novada PII darbiņi

Šķirot atkritumus mācījās arī visu trīs novadu nometņu dalībnieki. Viņi arī domāja paši savus iepakojumus un mācījās, kā no otrreizējiem materiāliem izgatavot rotaļlietas un puķu podus.

nometne2 nometne3 nometne4Pēc Ozolnieku un Olaines 1. vidusskolas aicinājuma projekts viesojās arī pie skolas bērniem, mācoties šķirot un runājot par tā nozīmīgumu.

berniozolnieki skolaAtliek tikai mācīties no bērniem — viņu entuziasma un intereses!

Projektu “Šķiro mazs un liels” īsteno biedrība “Jāņupes iedzīvotāji” ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu un Olaines, Ozolnieku un Jelgavas novadu pašvaldību līdzfinansējumu.

 

 

Pievienot komentāru

Ziņot par
avatar
wpDiscuz