Par kārtību skolēnu autobusos

Dārgie bērni, jaunieši un viņu vecāki!

Šodienas stāsts būs par kārtību un pieklājību. Kad mēs ieejam otra mājās vai kadā iestādē – skolā, teātrī, kafejnīcā, parasti uzvedamies pieklājīgi – esam kārtīgi, pret citiem cilvēkiem izturamies ar cieņu un aizejot atstājam kārtību un atvadāmies līdz nākamajai reizei.

Arī autobuss, ar kuru bērni un jaunieši brauc uz skolu, ir publiska vieta, kurā jāuzvedas pieklājīgi. Arī autobusa vadītājs, kurš aizved jūs līdz galamērķim – skolai, ir pelnījis cieņpilnu izturēšanos.

Ne pirmo reizi Olaines novada skolēnu autobusu vadītaji ir sūdzējušies par to, ka skolēni, braucot uz un no skolas, ir skaļi, nereti apvaino un apsaukājas viens uz otru un, izkāpjot no autobusa, atstāj to nekārtīgu, piemēslotu. Šoferīša uzņemtajos attēlos tas viss ir skaidri redzams.

Ar šo no biedrības puses vēlamies aicināt bērnus un jauniešus:

  • Sabiedriskās vietās uzvedies pieklājīgi un cieni otru;
  • Pirms šķērsot ceļa braucamo daļu, pārliecinies, vai netuvojas transporta līdzeklis;
  • Nesteidzies, Tu neko nenokavēsi!
  • Īpaši tagad, kad vēl ilgi no rīta un jau agri pēspusdienā ātri satumst – nēsā atstarojošo apģērbu, pieliec atstarotāju pie somas vai esi pirmais, kas uzvelk stilīgu atstarojošo vesti!

Un īpašs aicinājums bērnu un jauniešu vecākiem un vecvecākiem – vēl un vēlreiz pārrunājiet par uzvedību, cieņu un ceļu satiksmes drošību.

Cienīsim viens otru un izturēsimies pret citiem tā, kā gribam, lai izturas pret mums!

WhatsApp Image 2017-11-27 at 10.47.03 WhatsApp Image 2017-11-27 at 10.47.19 WhatsApp Image 2017-11-27 at 10.47.37 WhatsApp Image 2017-11-27 at 10.47.53

Pievienot komentāru

Ziņot par
avatar
wpDiscuz