Tapusi dārzkopības sabiedrību rokasgrāmata

rokasgramatas-vaksBiedrība “Jāņupes iedzīvotāji” ir izveidojusi rokasgrāmatu, lai sneigtu atbalstu dārzkopību sabiedrību iedzīvotājiem un valdes locekļiem un veicinātu vienotu izpratni par tās darba organizēšanu.

Piecu mēnešu garumā mēs aktīvi meklējām atbildi uz jautājumu: kāpēc eksistē kooperatīvi un kā tos pārvaldīt vislabāk? Iedzīvotāju forumā mēs pulcējām kopā vairāk nekā 100 dārzkopību kooperatīvu iedzīvotājus, Olaines novada pašvaldības pārstāvjus, dažādu jomu ekspertus un divos izglītojošos semināros diskutējām ar kooperatīvu valdēm par praktiskiem jautājumiem. Galvenās atziņas esam apkopojuši šajās 32 lapas pusēs. Ceram, tās noderēs gan esošajiem, gan jaunajiem kooperatīvu vadītājiem un visiem iedzīvotājiem,” stāsta biedrības “Jāņupes iedzīvotāji” valdes priekšsēdētāja Dace Zaldāte-Rozentāle.

Rokasgrāmatā ir ietverta informācija par dārzkopības sabiedrību darba organizēšanas tiesiskajām formām, sevišķi pievēršot uzmanību kooperatīvu tiesiskajam regulējumam. Tāpat interesenti varēs iegūt informāciju par grāmatvedību, ikdienas komunikāciju ar biedriem, finansējuma piesaistes iespējām un citus ieteikumus. Rokasgrāmatas beigās ir ietverta praktiska informācija, kas varētu būt noderīga jebkuram dārzkopības sabiedrības iedzīvotājam.

Rokasgrāmatas autori ir biedrības “Jāņupes iedzīvotāji” biedri. Tās saturu, piedaloties iedzīvotāju forumā,  palīdzēja pilnveidot Latvija Pilsoniskā alianse, Olaines novada pašvaldība un biedrība „Latvijas Atkritumu saimniecības asociācija”.

Rokasgrāmata ir pieejama šeit: dks-rokasgramata

Rokasgrāmata tapusi projektā: “Dārzkopības sabiedrību loma pilsoniskās līdzdalības nodrošināšanā Olaines novadā” laikā, ko  finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

vienkarss_bez_laukuma_rgb_v_LV-5

Pievienot komentāru

Ziņot par
avatar
wpDiscuz