„Šķiro mazs un liels!” bērnu un jauniešu nometnē „Apkārt zemeslodei”

baneris2Šī gada 8. augustā nometnes „Apkārt zemeslodei” dalībnieki, Jelgavas novada bērni un jaunieši vecumā no sešiem līdz sešpadsmit gadiem, padziļināti iepazina atkritumu šķirošanas pamatus un apzināja veidus, kā atkritumu daudzumu samazināt.

Nodarbību vadītāja Liene Johansone atzina: “Es tiešām biju pārsteigta, uzzinot, cik daudzi no dalībniekiem jau šobrīd aktīvi šķiro atkritumus. Izrādās, šiem dalībniekiem vide ir ļoti aktuāla tēma un atkritumu šķirošana ir sakārtota ne tikai ģimenēs, bet arī ciematā kopumā.”

Jaunieši stāstīja par to, kā viņu ģimenes organizē atkritumu šķirošanu. Vieni visus šķirotos atkritumus liek vienā grozā, ko pie konteineriem sadala atbilstoši to veidam, citiem mājās iedalīta vieta katram atkritumu veidam atsevišķi.

Savu radošumu dalībnieki parādīja, radot paši savu ekoproduktu un iepakojumu koncepciju. Piemēram, viena no idejām bija saiņot saldumus auduma maisiņos, ko vēlāk varētu izmantot mobilo telefonu glabāšanai vai atkārtoti tos uzpildīt.

Projektu “Šķiro mazs un liels” īsteno biedrība „Jāņupes iedzīvotāji”, atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds un Ozolnieku, Olaines un Jelgavas novadu pašvaldības. Projektā šī gada vasarā un rudenī dažādas mērķgrupas tiks rosinātas aktīvāk šķirot, tiks pētīta sistēma visos trijos novados un pilnveidotas iedzīvotāju zināšanas. Vairāk: www.janupe.lv.

LVAF

Pievienot komentāru

Ziņot par
avatar
wpDiscuz