Pārdomas un darbi pirms Lielās talkas

Gaisā virmo pavasara dvesma un gaiss vibrē no putnu dziesmām. Daba mostas pēc ziemas miega. Jau izspraukušies pirmie sniegpulksteņi. Tas nozīmē, ka notiek rosība gan prātos, gan pagalmos, lai tik ļoti gaidīto pavasari sagaidītu spodrībā un tīrībā. Kā arī, kad radio, TV un sociālajos tīklos manāma tēma – Lielā talka, tas nozīmē – pavasaris ir tepat aiz stūra.

Jau 2013.gada rudenī iegādājoties māju Rājumu D/K Bērziņos, mēs sapratām, ka darba te netrūks. Nerunājot par pašu teritoriju, vēlējāmies sakopt arī apkārtni. Visvairāk tracināja aizaugušais grāvis un dīķis pie mājas. Dīķis jau sen sakopts, tagad kārta grāvim.

Aprunājāmies ar kooperatīva priekšsēdētāju. Izrādās, ka grāvis ir jākopj kooperatīvam, bet naudas protams tam nav. Mēs piedāvājām to iztīrīt, jo sakopta apkātne priecē aci un malciņa omulīgiem ziemas vakariem kamīnam mums vajadzīga kā neliels bonuss par padarīto.

Šādi brikšņi gar mūsu sētu bija vēl 2014.gada decembrī. Vasarā tur bija gandrīz neizbrienams.

20141226_151424

Pagājušā gada aprīlī ķērāmies klāt, bet darbus neizdevās padarīt tik pilnā apjomā kā ieplānots, jo pievīla vecais zāģis. Darbus atlikām uz labākiem laikiem.

IMG_20150425_190319

Nesen iegādājamies jaunu zāģi, tagad darbi veicas krietni raitāk.

IMG_20160227_141039 IMG_20160305_124346

Grāvmala izskatās ar vien labāk, bet acīm atklājās tur sen guļošie atkritumi, kuri tur visdrīzāk guļ jau pāris gadu desmitus. Grāvī samestas metāla loksnes, žoga sieta fragmenti, plēves un lieli stikla gabali. Tas viss rosina uz smagām pārdomām.

IMG_20160305_124515

Klāt pie prieka par padarīto labo darbu un gandarījumu par to cik jauki te izskatīsies vasarā, nospiež tas, ka ne visu mēs ar saviem spēkiem varam iztīrīt.

IMG_20160305_124722

Šeit bija atvesti vismaz 10 augļu koku celmi. Esam tos veiksmīgi nokurinājuši savā apkures katlā. Palicis tik viens. Nav saprotama cilvēka motivācija izmest celmus un zarus mežmalā, arī redzot, ka citi cenšas šo teritoriju sakopt.

IMG_20160305_124616

Šīs riepas ir īsts posts! Gan izskatās briesmīgi, gan piesārņo dabu. Un briesmīgākais ir tas, ka to pārstrāde ir tik dārga, ka kooperativam to nav iespējams veikt.

 

IMG_20160305_124816

Staigājot ar suni, ieraugot ko šādu, sirds sažņaudzas. Nezin ko vēl tās gadu desmitiem veidotās atkritumu kaudzes slēpj! Un visdīvainākais ir tas, ka šais kaudzēs ir netikai sadzīves atkritumi, bet arī viss, ko parasti dārzkopības entuziasti kompostē.

IMG_20160305_124958

Šobrīd mūsu grāvis izskatās jau gana labi, bet darbs vēl daudz priekšā.

Dodoties pastaigās un tīrot grāvi, ir radušās pārdomas. Ja katrs sakoptu vismaz kādu gabaliņu, lielāku vai mazāku, ārpus savas personīgās teritorijas, tad taču mēs visi dzīvotu skaistākā un tīrākā vidē! Ja neviens nemestu savus atkritumus, kur pagadās, saņemtos un novāktu arī to, ko kāds cits no pagātnes ir atstājis grāvmalā vai mežmalā, tad taču nevajadzētu rīkot lielās talkas! Mēs jau sen dzīvotu vistīrākajā valstī pasaulē!

 

Antra Landsberga no Bērziņiem Rājumos

 

 

Pievienot komentāru

Ziņot par
avatar
Kārtot pēc:   jaunākie vispirms | vecākie vispirms | Populārākie vispirms
Aleksandra
Guest

Здравствуйте! А по каким причинам начали вырублять леса рядом с территорией кооператива Liepniekalns 1?

Maira
Guest

Man, kā pamatiedzīvotājam ir prieks skatīties, kā jauni cilvēki, kas pērk šeit īpašumus, rosās un kopj apkārtni. Arī mēs , kad iegādājāmies īpašumu (2008 gadā) dabūjam pastrādāt, lai sakoptu grāvjus un apkārtni. Diemžēl, katru rudeni mums jārīko savas talkas, jo “vasarnieki” atbrauc atpūsties, bet aiz sevis atstāj mēslus un dzīvniekus! Kā ar to cīnīties?

Deniss no janupe
Guest

Молодцы.побольше таких людей ..

Olena
Guest

MALAČI! Tikai uz tādiem cilvēkiem turas pasaule. Ja katrs no mums sev apkārt darītu to pašu nebūtu jātērē līdzekļi papildus pakalpojumiem (talka, atkritumu izvešana, riepu utilizācija).

wpDiscuz