Šķiro mazs un liels! Ozolnieku vidusskolas nometnē

Šī gada 8.jūnijā mēs ar Ozolnieku Vidusskola nometnes “Paņemt dabu aiz rokas!” dalībniekiem domājām un darbojāmies par to, kādus atkritumus radām ikdienā, kā no tā izvairīties un kāpēc ir nozīmīgi šķirot!

Projekta “Šķiro mazs un liels” pārstāvji rosināja bērnus pašiem aktīvāk šķirot atkritumus un aicināt to darīt arī visai ģimenei. Dažādās interaktīvās nodarbībās bērni atklāja un bija pārsteigti, cik daudz atkritumu rada viņu ieradumi un ikdienas aktivitātes. Dalībnieki pilnveidoja jau esošās zināšanas, kādi konteineri novadā un skolā ir un kas tajos jāmet. Bērni uzzināja galvenos iemeslus šķirošanai, un viņus aizrāva “Latvijas Zaļā punkta” un arī šī projekta aicinājums kļūt par “šķiratlona” čempioniem ar galveno vēstījumu — nošķirot plastmasu un stiklu no sadzīves atkritumiem, pirms tam to izmazgājot un saplacinot.

IMG_20170608_105418

Samazinot atkritumu daudzumu, dalībnieki piešķīra “otro” dzīvi līdzpaņemtajām PET pudelēm. Sadalot tās uz pusēm, viņi vienā daļā iesēja dilles un pētersīļus, ko turpmāk mājās audzēt un par ko priecāties, savukārt no otras daļas izveidoja veiklības spēli. Veidojot glītus trauciņus zaļumiem, dalībnieki izmantoja tādu metodi, lai pēc izlietošanas PET pudeli no rotājumiem (dažādiem pārpalikumiem) varētu nošķirot.

Liene Johansone, darbnīcu vadītāja, stāsta, ka “katrs dalībnieks dienas noslēgumā apņēmās kaut ko mainīt savā ikdienā — domāt, vai konkrētā lieta tiešām ir vajadzīga, pēc izlietošanas uztaisīt kaut ko skaistu no tās, piemēram, rakstāmpiederumu kastīti, un tikai pašās beigās izmest, uzmanīgi sašķirojot un saplacinot.”

IMG_20170608_110301

Projektu “Šķiro mazs un liels” atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds un Ozolnieku, Olaines un Jelgavas novadu pašvaldības. Projektā šī gada vasarā un rudenī dažādas mērķgrupas tiks rosinātas aktīvāk šķirot, tiks pētīta sistēma visos trijos novados un pilnveidotas iedzīvotāju zināšanas.

Pievienot komentāru

Ziņot par
avatar
wpDiscuz