Mazus un lielus rosināsim šķirot Jelgavas novada svētkos

baneris2Biedrība “Jāņupes iedzīvotāji” sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību aicinās saprast atkritumu šķirošanas jēgu un pilnveidot savas prasmes “Šķiro mazs un liels” teltī Jelgavas novada svētkos 20. maijā Elejas muižas parkā.

Katru dienu pasaulē tiek izmantotas vairāk nekā 100 000 PET pudeles, kurām nepieciešams minimums 80 gadu, lai sadalītos dabā, turklāt tās satur daudz ķimikāliju. Jelgavas novadā 2016.gadā iedzīvotāji ir sašķirojuši tikai 3% no kopējā (3 700 tonnu) savāktā atkritumu daudzuma.

Ko drīkst un ko nedrīkst mest katrā atkritumu konteinerī? Kāpēc tas ir jādara? Cik viegli vai piņķerīgi šķirošanu ir ieviest savā ikdienā? Uz šiem uz daudziem citiem jautājumiem atbildes varēs gūt “Šķiro mazs un liels” teltī.  Paralēli daudzām citām svētku aktivitātēm pasākuma apmeklētājiem būs iespēja:

  • piedalīties aizraujošā atkritumu šķirošanas sacensībā,
  • izveidot savu iepirkumu grozu un saprast, cik daudz un kādi atkritumu tajā ir,
  • atbildēt uz āķīgiem un rosinošiem jautājumiem,
  • radoši izpausties mākslas stūrītī.

Lai mainītu paradumus jau svētku laikā, no plkst. 12.00 līdz 18.00 savu izdzerto pudeli pasākuma apmeklētāji varēs iemest dzeltenajā konteinerā un piedalīties balvu izlozē, kas palīdzēs šķirot stilīgi arī turpmāk!

Šķirot var gan mazs, gan liels! Seko turpmākajām projekta aktivitātēm, ko organizē biedrība “Jāņupes iedzīvotāji” kopā ar Olaines, Ozolnieku un Jelgavas novadu pašvaldībām. Projektā tiks veikts pētījums par esošo atkritumu apsaimniekošanas situāciju novados, organizēti semināri, aktivitātes bērnu nometnēs, kā arī apmācības jauniešiem un senioriem par šī jautājuma izpratni un popularizēšanu.

Detalizēta informācija par projektu atrodama mājaslapā www.janupe.lv un novadu mājaslapās, sociālajos tīklos.

Projekts top ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu. Līdzfinansē novadu Olaines, Ozolnieku un Jelgavas novadu pašvaldības.

LVAF

 

jelgavas-novads     Olaines-nov-logo    Ozolnieku-novads-logo

 

Pievienot komentāru

Ziņot par
avatar
wpDiscuz